Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Programujeme v Minecraftu

V úterý 10. 10. 2017 k nám na školu zavítali žáci 9. třídy ze základní školy Máj II. V rámci týdne programování si k nám přišli vyzkoušet netradiční způsob programování ve známé počítačové hře Minecraft, respektive verzi upravené pro vzdělávání Minecraft Education Edition. Ačkoliv většina žáků pravděpodobně očekávala běhání po nekonečném světě, zabíjení příšer a spolužáků, náplní bylo naučit se základy programování. V programovacím jazyce MakeCode jsme si postupně vyzkoušeli dvě úlohy. Nejprve jsme se snažili postavit obyčejný čtverec z kamenných bloků. Úloha sice zní triviálně, ale sami žáci se přesvědčili, že tak jednoduchá zase být nemusí. Hned na úvod jsme museli využívat cyklů a podmínek. Ve druhé složitější úloze jsme přidali navíc proměnné a postavili si obří pyramidu.

Celá akce by nemohla proběhnout bez přispění iniciativy Meet and Code, která poskytla finance na tuto akci. Tímto bychom jim chtěli moc poděkovat.