Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Studovat v Austrálii?

V březnu poprvé a pro velký ohlas znovu o měsíc později se ve třídách 3. ročníku uskutečnila beseda s honorárním konzulem pro Austrálii panem Petrem Vodvářkou.

Beseda se dotýkala nejen tématu Austrálie tak, jak nás tato země láká jako zajímavá destinace turistická, ale též jako jedna z dalších možností jak studovat angličtinu v přirozeném prostředí. Dvouhodinovka s panem Vodvářkou byla úspěšná – nabitá jeho vtipnými česko-anglickými komentáři k místopisu a kultuře země, prošpikovaná autentickými zážitky ze setkání s domorodými i novými obyvateli a doplněná o dotazy studentů.

Uvěřili jsme všemu, o čem vyprávěl, dokonce i historkám o šamanech, kteří vědí, aniž by k vědění používali Google, chytré telefony, či televizní zpravodajství. „Existují totiž síly, které jsou mimo naše chápání, nemusíme jim porozumět, stačí je přijmout.“ A tak uvažujeme o tom, co řekl hned v úvodu: „Ještě jste nebyli v Austrálii? Je nejvyšší čas to změnit.“