Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Německý jazyk

Jeli jsme poznat vídeňskou kulturu a navštívili tamní Velvyslanectví České republiky

4. 4. 2018 jsme se autobusem vydali směr Vídeň. Cíle byly tentokráte dva. Část výletníků měla klasicky poznávat památky a kulturu Vídně a druhá část měla jít na Velvyslanectví České republiky.

Když jsme dorazili do Vídně, hned jsme se rozdělili. Jedna část žáků se vydala nejprve do zámku Schönbrunn, a pak směr Velvyslanectví České republiky. Zde se konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže TschechischQuiz v kategorii II, do které spadají žáci od 14 – 17 let. Této soutěže se vždy účastní jak čeští, tak rakouští žáci, kteří se učí česky. Letos se jí zúčastnilo celkem 13 týmů. Tématem kvízu byla „Císařovna Marie Terezie a české země“.  Za vítěze byla nakonec vyhlášena skupina „HLV positiv“ z Gymnázia Keimgasse v Mödlingu a jako hlavní cenu obdržela čtyřdenní pobyt v České republice organizovaný partnerským gymnáziem, kterým je právě naše Gymnázium Česká. Vyhlášení výsledků soutěže byli přítomni rovněž velvyslankyně České republiky v Rakousku JUDr. Ivana Červenková, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Zdeněk Dvořák, zástupce Dolnorakouské zemské školské rady Dipl. Päd. Ing. Johannes Trümmel a v neposlední řadě náš pan ředitel Mgr. Antonín Sekyrka se svým zástupcem Mgr. et Mgr. Martinem Štoudkem.

Druhá skupina si mezitím prohlídla velký okruh zámku Schönbrunn, jeho zahradu a návrší Gloriette a kolem poledne si prošla „Mlsný trh“. Tady jsme se všichni s chutí najedli.

Nakonec jsme se všichni setkali a prošli si ještě další památky: Stock im Eisen, Mozartshaus, Stephansdom a Virgilkapelle, a vyfotili se u Maria-Theresia-Denkmal. Na cestě z centra Vídně jsme se ještě zastavili u skvostu moderní architektury – bytového domu Friedensreicha Hundertwassera, nakoupili suvenýry, Mozartskugeln a šťastni se vydali směr domů do Českých Budějovic.

Ester Pitrunová