Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Jak poznáme, že nám hrozí bezprostřední nebezpečí?

Ne každý to dokáže. Naši primáni by to již ale měli zvládnout, neboť se ve čtvrtek 17. května 2018 zúčastnili velice přínosné a zajímavé besedy zaměřené na analýzu chování pachatelů. Zmíněné téma si pro ně připravil Mgr. Pavel Pokorný z Probační a mediační služby v ČB, který s naším gymnáziem již řadu let spolupracuje v oblasti prevence trestné činnosti. Žáci si též mohli zkusit v několika modelových situacích, jak se mají chovat, pokud se setkají s agresorem. Učili se zejména rozpoznat podezřelé znaky takových osob. V závěru nechyběl ani test na prověření nabytých vědomostí. Panu Pokornému děkujeme za obohacení zajímavými a praktickými poznatky, a to nevšední a velice zábavnou formou. Proto se budeme těšit, když opět zavítá na Gymnázium Česká.