Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Kolika Čechům hrozí exekuce?

V pátek 18.května 2018 se uskutečnila ve třídě 4. E další z preventivně zaměřených besed. Tentokrát jsme se věnovali tématu zadlužování české populace a následkům z něho pramenících. Naši školu poctila svou návštěvou paní magistra Theerová, která se jako právnička mnoho let zabývá problematikou insolvence, exekuce a osobního bankrotu. Poutavou formou nám přiblížila, do jaké životní situace se některé osoby dostávají a jak snadno a rychle se proměnil jejich následující život. Bohužel ale pouze k horšímu! Se zájmem jsme naslouchali řadě srovnání, kolik si někteří jedinci půjčili a kolik činil jejich konečný dluh. Nejmarkantněji to bylo vidět na příkladu nezaplacené pokuty v MHD, která bývá příčinou dluhu, jenž narůstá do astronomických částek. Paní Theerové bychom chtěli vyslovit velký dík, že si při svém náročném povolání udělala čas na naše gymnázium a zprostředkovala nám celou škálu pozoruhodných zkušeností ze své praxe.