Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Daňové podvody nejen v ČR

V pátek 11.5.2018 se uskutečnila velice zajímavá beseda v rámci společenskovědního semináře zaměřená na daňovou problematiku. Naši školu navštívil zaměstnanec Ministerstva financí ČR ing. Jiří Kostohryz, který se s námi podělil o řadu zkušeností, které načerpal na předchozích pracovních pozicích v Evropské komisi v Bruselu či v auditorské společnosti PwC ve Vídni. Studenti si zopakovali fungování naší daňové soustavy, dozvěděli se něco nového o mezinárodním zdanění či jak  předcházet daňovým únikům. V závěru besedy si zkusili  spočítat DPH a spotřební daň u vybraných produktů a nechyběla ani analýza několika známějších kauz krácení daní. Panu Kostohryzovi bychom rádi poděkovali za zprostředkování velice zajímavých informací a za to, že si ve svém nabitém pracovním programu opětovně udělal čas právě na naše gymnázium.