Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Úspěchy v krajském kole středoškolské odborné činnosti

Po roce opět soutěžili studenti našeho gymnázia se svými pracemi v Středoškolské odborné činnosti. Vítězem je vlastně každý, kdo obětuje svůj čas k bádání, udělá odbornou rešerši, sepíše výsledky svých experimentů a vyhodnotí je v práci.

Máme ale i skutečnou vítězku krajského kola v oboru chemie – studentka septimy Kateřina Černá vyhrála se svou prací Chirální separace enantiomerů kyseliny mléčné a 2-hydroxyglutarové metodou GC/MS. Přejeme hodně úspěchů v celostátním kole v červnu v Olomouci.

Třetí místo v oboru ochrana a tvorba životního prostředí obsadila Anna Kellerová z 3.A, která soutěžila s prací Rozklad listnatého opadu v půdách jehličnatého, smíšeného a listnatého lesa. Obě práce vznikaly na odborných pracovištích ústavů AV ČR v Českých Budějovicích a jsme moc rádi, že naši studenti takovou možnost mají. I nadále chceme spolupráci rozvíjet.

V oboru zdravotnictví pomyslná medaile těsně unikla, i čtvrté místo je pěkným oceněním práce Šárky Klečkové ze septimy, která se zabývala výskytem rakoviny prsu, jejím záchytem v klinické praxi a vyhodnocením sledovaných dat. Soutěže se dále účastnil v oboru biologie David Krejcar s prací   Výskyt parodontálních onemocnění u psů a Jitka Lišková s prací Vliv telomerázové aktivity na stárnutí včel. Všem účastníkům patří poděkování za pracovitost, výdrž a reprezentaci školy.