Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2019 - 2020

Úvodní slovo ředitele školy a Zpravodaj pro školní rok 2019/2020

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti,

rád bych Vás po prázdninách opět pozdravil a popřál Vám všem úspěšný nový školní rok 2019/2020.

Naše gymnázium navštěvuje v právě započatém školním roce 503 žáků v 16 třídách (12 tříd všeobecného a 4 třídy sportovního gymnázia). Velice rád vítám všechny žáky naší školy, zvláště pak nové žáky tříd 1.E osmiletého studia, 1.A a 1.S studia čtyřletého.

I během letošních prázdnin jsme se snažili o další rekonstrukce a opravy naší školy tak, aby se v ní jednoduše všem líbilo. Kromě drobnějších oprav představovaly větší investiční akce nová výmalba vstupního prostoru od slepého ramene před aulou, a především pak zcela nové toalety v 1. a 2. patře.

V přiložené fotogalerii v pdf souboru níže si můžete prohlédnout průběh zmíněných prací. Toalety v přízemí bychom rádi zmodernizovali během příštích hlavních prázdnin.

Pevně věřím, že nový školní rok s sebou přinese opět velké množství zajímavých akcí a projektů.

Již v pátek 20. září nás čeká první z nich-Alumni, při němž se mohou naši současní studenti setkat s absolventy České, gymnázium tak bude i v odpoledních a podvečerních hodinách otevřeno pro všechny přátele školy.

15. listopadu (pátek) se uskuteční jistě velice zajímavý projekt Třicet let ve svobodné zemi.

Tradicí se již stala oblíbená Noc mladých vědců a umělců, která nás svým 6. ročníkem tentokrát čeká 21. února 2020. Všichni jste na ni opět po roce srdečně zváni.

Když přišli studenti na den přesně před 80 lety 2. září 1939 po prázdninách do školy, dozvěděli se při shromáždění před uzamčeným vchodem, že výuka zatím zahájena nebude, protože právě začala válka. Nikdo tehdy netušil, že v dalších dnech budou muset všichni školu vyklidit pro Deutsche Oberschule Budweis, přestěhovat se do budovy bývalého německého gymnázia v Klaudiově (dnešní Jeronýmově ulici) a že se čeští studenti do této školy vrátí až po dlouhých šesti letech (více o této nechvalně známé historii naleznete na str. 8-9 v přiloženém pdf souboru).

Přejme si proto, aby se podobné hrůzy, které přinesly události započaté přesně před 80 lety, již nikdy neopakovaly. I toto je jedním z úkolů školy-neustále mementa dějin připomínat, vždyť lidská paměť je tak krátká…

Závěrem dovolte, milí přátelé, abych Vám všem ještě jednou popřál jménem celého gymnázia úspěšný školní rok 2019/2020.

V Českých Budějovicích 2. září 2019

Antonín Sekyrka