Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Německý jazyk

Exkurze do Švýcarska

Ve dnech 3. až 7. června jsme se třídou 4. E a částí třídy 5.E podnikli cestu do Švýcarska. Vyjížděli jsme z Č. Budějovic v pondělí časně ráno a naší první větší zastávkou bylo hlavní město Lichtenštejnska Vaduz. Poté jsme pokračovali do švýcarského Zugu, kde jsme také prvně nocovali. Následujícího rána jsme po snídani vyrazili do Lucernu, abychom si prohlédli město. Pak nás čekala soutěska řeky Aary, kde jsme se v horkém dni krásně ochladili. Odpoledne vedla naše cesta dále do Interlakenu. Tady jsme kromě prohlídky města navštívili i čokoládovnu, což bylo lahodou nejen pro oko a nos, také mlsné jazýčky si přišly na své. V Interlakenu jsme též nocovali. Středeční ráno nás přivítalo město Montreux a poté Lausanne. Z francouzské části Švýcarska jsme pokračovali do Bernu, odtud jsme unaveni dorazili na nocleh do malého městečka Unterenthausenu, které leží na cestě z Bernu na Curych. Čtvrteční ráno nás přivítal nejprve Curych a odpoledne jsme si užili u Rýnských vodopádů u Schaffhausenu. Poslední, pátý den, jsme se vydali přes malebné městečko Stein am Rhein  na cestu do Kostnice, kde jsme si prohlédli město a navštívili Husův dům. Zde děti dostaly zajímavé pracovní listy, které obohatily jejich cestovní deníky. Po obědě nás čekala už jen dlouhá zpáteční cesta. Naší poslední zastávkou byl rakouský Innsbruck. Vrátili jsme se domů unavení, ale plní krásných zážitků a dojmů.