Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Bude brexit, nebo nebude?

To je velká neznámá. A jak to dopadne s Velkou Británií a následně i jaký bude vývoj v Evropské unii po případném brexitu? Tyto a jiné otázky zaměstnávají mysl nejednoho politologa, novináře či komentátora mezinárodních vztahů. Abychom se ale lépe zorientovali  v genezi tohoto problému, navštívila v pondělí 3. června 2019 Gymnázium Česká vedoucí českobudějovického Eurocentra ing. Kateřina Patáková, která na toto téma diskutovala se studenty společenskovědních seminářů. Díky ní jsme si osvěžili úkoly a fungování orgánů EU a zhodnotili jsme i výhody a nevýhody, které plynou z členství v EU. Poté jsme společně analyzovali kroky některých britských politiků, obsah lživých kampaní, vliv migrační krize na postoje občanů k EU, neinformovanost britských občanů či diskuzi o vytvoření hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem. V druhé části besedy jsme se zamýšleli i nad až hysterickými projevy některých odpůrců EU a eventuálními důsledky pro ČR, kdyby se rozhodla jít ve stopách Velké Británie.

Na závěr bychom paní inženýrce Patákové rádi vřele poděkovali za zprostředkování velice zajímavých informací a za to že, ač se beseda konala v pozdních odpoledních hodinách, dokázala svými komunikačními dovednostmi udržet naši pozornost až do samého konce.