Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Násilná trestná činnost mladistvých

Pátek 2. března 2018 byl ve znamení pokračující arktické vlny. To nás ale nemohlo odradit od toho, abychom ten den nešli do školy. Měli jsme se totiž na co těšit. Čekala nás další ze zajímavých přednášek v rámci společenskovědního semináře. Svou návštěvou nás poctila dr. Marta Uhlířová, soudkyně Okresního soudu v ČB, která se zaměřila na vybrané kapitoly trestního práva. Na řadě příkladů nás seznámila s tématy, kterými jsou např. trestní činnost dětí a mladistvých, okolnosti vylučující protiprávnost, druhy trestů a jejich ukládání, rizika spjatá s výrobou či držením drog, průběh soudního řízení s mladistvými aj.

Někdy se nám může zdát, že právo se točí jen okolo nekonečného a nudného výčtu paragrafů, novelizací a šroubovaných slovních formulací. Ovšem my jsme se opětovně mohli přesvědčit, že tomu tak určitě není, a to zejména díky rétorickým schopnostem či osobitému a vtipnému přístupu dr. Uhlířové, která dokáže své posluchače absolutně vtáhnout do problematiky.

Přednáška nás bezesporu velice obohatila a nekončící dotazy studentů dlouho po zazvonění patrně povedou k dalšímu skokovému nárůstu zájemců o studium na právnických fakultáchJ. Proto bychom rádi paní dr. Uhlířové poděkovali, že si v svém nabitém pracovním diáři opět našla čas na studenty Gymnázia Česká.