Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Český jazyk

Poezie žije aneb Rohlíky a chléb

Letošní již dvacátý ročník recitační soutěže českobudějovických gymnázií Vrbenský rohlík je nejen pěkná tradice v tomto dnes ne zrovna preferovaném žánru. Je také znamením, že v naší škole tento žánr stále roste a sílí – neboť po těchto dvacet let se naši recitátoři a autoři-básníci vždy účastnili a vždy gigantické rohlíky určené pro vítěze domů přinesli. Letos kromě rohlíků si poezií doslova vydělali i na chleba a na preclíky!

Na přiložených fotografiích vidíte naše laureáty, ale ne všechny. Proto připomínáme a ještě jednou blahopřejeme, neboť máme velkou radost:

Ema Doskočilová, 1E – získala 3. místo – skvělá interpretace a působivý výběr textů, jakož i neohrožená účast v diskuzi o poezii (1. kategorie)

Jolana Placerová, 3E – si odnesla Čestné uznání poroty v silné konkurenci za osobitou interpretaci básně L. Ferlinghettiho (2. kategorie)

Martin Rozkopal, 8E – jako vždy všechny okouzlil – ohromil – dostal (svou a Morgensternovou Boženou) – 1. místo i s tradičním rohlíkem (3. kategorie)

Alice Nováková, 7E – 1. místo (a giga rohlík) za autorskou tvorbu a přesvědčivou interpretaci své vlastní básně (což není úplně vždy samozřejmé) (4. kategorie)

Viktor Prokop, 7E – 1. místo (a velký bochník chleba) za autorskou tvorbu a naprosto jedinečnou interpretaci své básně, pro nás diváky i pro porotu jasná volba (4. kategorie)

Ondřej Kozák, 3E – 3. místo za autorskou tvorbu a vskutku autorský přednes – všichni známe jeho neobyčejný smysl pro humor (4. kategorie)

Tak tedy ať žije poezie – i jí se, zdá se, dá uživit. Nu, to je jen žert – lepší je si ji pěkně užít.