Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Německý jazyk

Výměnný pobyt se opět vyvedl

Druhý týden v dubnu hostily naše studenty z tercie a kvarty 11 studentek z bavorského městečka Wunsiedel. Partnerství s Realschule Wunsiedel trvá již bezmála šest let a je založeno na pravidelných výměnných pobytech, které se konají jednou za dva roky.

Studenti jsou vždy ubytováni v hostitelských rodinách studentů či studentek dané školy, kde najdou zázemí a pohostinnost na týdenní pobyt. V rámci společně stráveného týdne absolvují čeští studenti se svými německými kamarády  mnoho akcí a výletů.

V den příjezdu byla zorganizována společná večeře v pizzerii Citro, následující den se německé studentky seznámily s naší školou a výukou za doprovodu jejich českých hostitelek. Ve čtvrtek se uskutečnil společný celodenní výlet do Českého Krumlova, kde se obě skupiny zúčastnily interaktivní prohlídky v Klášterech, jejíž součástí byly i různé tvořivé dílny, v nichž si děvčata namíchala bylinkový čaj, koupelovou sůl či si vytvořila obrazy ze soli. Poté se děvčata seznámila s Krumlovem z výšky zámecké věže a prohlédla si hradní muzeum. Čtvrteční večer patřil loučení, které proběhlo již tradičně při bowlingovém klání.

Vše se opět výborně vydařilo a již se všichni těší na další setkání.

Výměnný pobyt v Bavorsku by měla česká děvčata absolvovat následující školní rok na přelomu září a října.