Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Poslední zvonění 2019

V úterý 30. dubna 2019 jsme se v tělocvičně rozloučili s našimi maturitními ročníky. Jejich zástupci poděkovali svým pedagogům, zavzpomínali na veselé okamžiky a předali žezlo svým nástupcům. A my, diváci, se jen těšili tím, že nemusíme být na místě pasovaných ročníků, protože jim maturanti vyjadřovali svou lásku, úctu a obdiv zejména moukou, strouhankou, olejem a šlehačkou. Po vzoru pivních a čokoládových lázních vymysleli pro vybrané studenty tzv. „Řízkové lázně“, neboť během rozlučky používali ingredience používané na přípravu vídeňského řízku. Tak např. proti lupům aplikovali strouhankový posyp do vlasů, na vyhlazení vrásek použili hladkou mouku, která byla citlivě nanášena na pleť,negativní energii odstraňovali politím hlavy a podstatné části obličeje olejem na smažení a pro účely antistresové terapie využili rozbité vajíčko ve vlasech. Všechny přísady měly za cíl dodat tělu potřebné stopové prvky a vitamíny, zpomalit stárnutí kůže, zajistit uvolnění svalů, prohřátí pokožky a kloubů a dosažení harmonie, což se, soudě dle výrazů studentů třetích ročníků, skutečně podařilo.

Snad příští rok příznivější počasí dovolí, abychom se mohli navrátit ke společné diskopárty na dvoře školy, a to bez potravinových doplňků.