Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Informatika

Nejlépe prezentující studentky v republice jsou z našeho gymnázia

Krajským kolem Prezentiády jsme se probojovaly bez velkých potíží. Ale ve čtvrtek 25. dubna přišla teprve opravdová výzva.  Ve stejném složení, čili Jolana Placerová, Michaela Parkosová a Anna Ondřichová, jsme se vydaly na československé grandfinále soutěže v prezentování. Nové téma bylo Cesta za pár stovek. Rozhodly jsme se vsadit hlavně na vtip a originalitu, proto jsme prezentaci zpracovaly jako návod, jak napsat stejně úspěšný hit jako je Cesta od Kryštofa. A to sice z naší pozice chudých studentů, kteří na vytvoření hitu mají jen pár stovek.

Nakonec se nám to asi opravdu povedlo. Během časového limitu jsme se ani jednou neztratily a na otázky porotců jsme odpovídaly s klidem a v pohodě. Jak by taky ne, když jsme to celé vlastně nebraly úplně vážně. Trochu nám ale zatrnulo, když po nás chtěli zazpívat. Podle našich pravidel jsme totiž sestavily i vlastní text. Po několika minutách na místě vymýšlených výmluv jsme nakonec roztleskaly celý sál a písničky se diváci nakonec dočkali.

A jak to celé dopadlo? Pořád ještě to nechápeme, ale my jsme to vyhrály. Kromě 1. místa, poháru a diplomů jsme si odvezly spoustu cen a hlavně spoustu zkušeností a rad do budoucna.

Tak tedy děkujeme všem za vyplňování našeho dotazníku, za všechny nápady a připomínky studentů a učitelů, a hlavně panu Kotlasovi. Za všechno.