Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Informatika

Máme vítěze Bobříka informatiky pro Jihočeský kraj

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 se konalo krajské kolo soutěže Bobřík informatiky nejvyšší kategorie Senior. Již druhý rok jsme se na naší škole zhostili pořadatelské role a sjelo se k nám 24 studentů z různých škol celého kraje. V učebně na ně čekal hodinový test, kde museli prokázat nejen logické ale i algoritmické myšlení.

Zlatá zůstala doma. Odnesl si ji Dominik Černý, který měl sice shodně bodů jako jeden z jeho konkurentů, nicméně celkový čas měl o více jak deset minut lepší. Výborného umístění pak Dominik dosáhl i na republikové úrovni, kde mu jen těsně unikla první desítka a skončil na krásném 13. místě z celkového počtu 390 studentů.

Dominanci našich studentů podtrhují i další umístění. V našem kraji máme v první desítce hned 3. Na 5. místě skončil Lukáš Mičan a na 8. Kateřina Černá.

Kompletní výsledkovou listinu lze najít na oficiálních stránkách soutěže https://www.ibobr.cz/.