Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Ohlédnutí za Nocí sportu

Je nepochybné, že dnes sporty jsou samozřejmou součástí života naší školy. Je jich dost, v kterých se studenti sportovních i všeobecných tříd téměř každodenně zdokonalují. Přesto jsou i takové, které dovedou i u nás překvapit a zaujmout.

To se povedlo. Nejprve Terka Soukupová, 7. E, sebejistě předvedla svou prezentaci na téma “Yoga“ v angličtině a uzavřela ji bravurní ukázkou některých pozic, k čemuž přizvala i početné publikum. A skutečně, byť v omezeném prostoru diváky nabité čítárny, našla se celá řada těch, kteří nechtěli jen přihlížet, ale sami si některé pozice vyzkoušeli.

Následovala ukázka dalšího velmi neobyčejného sportu. Inspirací byla prezentace Katky Masářové, 7E, nazvaná “Quidditch“. Ta otevřela cestu novému poznání, totiž, že nemusíte být kouzelníky, abyste mohli létat na koštěti a hrát famfrpál. Adam Petrželka, 5. E, se dostavil s úsměvem a kompletní výzbrojí a názorně předvedl, jak se nejen dá famfrpál hrát v našich „mudlovských“ podmínkách, ale jak se doopravdy hraje v budějovickém famfrpálovém klubu Budweis Barefoots. A kdo by chtěl tento sport sám zkusit, je vždy vítán ve čtvrtek či v neděli od 4 hodin (odpoledne) v místě jejich tréninku ve Stromovce. Tam se musí docela dobře létat.

Ve třetí části jsme velmi rádi uvítali našeho bývalého studenta Tobiáše Kořínka, ještě loni 4. S, který přijal naše pozvání předvést jeho milovaný sport rugby. I on s sebou přivezl všechny důležité předměty, bez kterých se rugby neobejde, takže si přítomní mohli vyzkoušet helmu či míč. Navíc dva týmy dobrovolníků si mohli podle Tobiášových instrukcí sestavit výchozí seskupení mlýn a výskok. I tato prezentace se konala v jazyce anglickém a českém.

Závěr večera byl rovněž napjatě očekáván, tak jako jeho hlavní aktéři – skupinka studentů ze 4. S pod vedením svého kapitána Vládi Božovského. Jejich haka byla prostě hustá.

Atmosféra této sportovní hodinky byla nabitá vzrušením a energií na obou stranách a je jisté, že si všichni tuto část večera báječně užili. A to jsme se ještě nezmínili o tom, že ani nutné technické přestávky mezi jednotlivými ukázkami nebyly prázdné. Vyplnily je dvě vernisáže. První ještě více pootevřela svět Harryho Pottera předměty, které vytvořila Kája Wostlová, 8. E, druhá otevřela pohled do nové umělecké oblasti Viktora Prokopa, také 8. E, do světa neobyčejných lahví s autorským výtvarným podpisem.

Jsme poctěni, že některé předměty z obou vernisáží nám byly propůjčeny a jsou tedy stále k vidění i obdivu v čítárně.

P. S. Po celou Noc sportu byla čítárna plná nadšeně přihlížejících diváků, natolik zaujatých, že mnozí ani nepomysleli na to, že by si něco vyfotili. Ani my ne, a tak obrázků zvláště z části rugby a haka se nám nedostává. Proto prosíme laskavé čtenáře těchto řádků: pokud jste zde byli a něco z toho vyfotili, zašlete prosím foto/a na adresu: vregulova@gymceska.cz . Budeme velmi rádi. Díky.