Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Může migrační krize rozbít EU?

Na toto téma proběhla v lednu 2018 zajímavá diskuze v rámci společenskovědního semináře. Se studenty gymnázia Česká debatovala dr. Marková z Eurocentra v ČB. Připomněli jsme si kořeny migrační krize a její vývoj, kroky EU, postoje členských zemí a zhodnotili jsme navrhovaná řešení. Rozebírali jsme i některé nepravdivé informace, které se v souvislosti s migrací objevují. Druhá část byla zaměřena na práci ve skupinách. Studenti rozhodovali v různých modelových situacích, koho a podle jakých kriterií by do své země přijali. Na závěr bychom rádi poděkovali zejména paní dr. Markové, za výborně zpracovanou a nevšedním způsobem podanou problematiku.