Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Občanská výchova a ZSV

Víš, jak jednat s psychicky nemocným jedincem?

V pondělí 11. března 2019 se uskutečnil na Gymnáziu Česká zajímavý psychologický workshop zaměřený na psychické poruchy a vnímání osob společností, které mají nějakou psychickou poruchu. Tento workshop byl realizován v rámci projektu Mind the Mind, který zaštiťují studenti psychologie z Jihočeské univerzity. Naši studenti si tak díky lektorům Kateřině Stachové a Denisu Veselému rozšířili své znalosti zvláště z oboru psychopatologie. V pracovních skupinách se totiž za jejich metodického vedení věnovali onemocněním, kterými jsou schizofrenie, bipolární porucha, obsese, mentální anorexie aj. Jejich úkolem také bylo nalézt příznaky těchto chorob, zamyslet se nad vznikem či jejich léčbou a učit se, jak jednat s lidmi s takovými poruchami. Lektoři nás dále seznamovali s ustálenými negativními stereotypními představami, které absolutně mění náš pohled na takto nemocné osoby. Pro názornost posloužily i video ukázky se svědectvími těch, kteří těmito poruchami trpí. Rádi bychom poděkovali všem studentům Jihočeské univerzity zapojených do tohoto přínosného projektu za to, že se na půdě škol snaží studenty seznamovat s velice zajímavými poznatky z oblasti psychopatologie, a přispívají tak k „rozbití“ našeho chybného vnímání psychicky nemocných lidí či osob s nějakým hendikepem.