Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Humanitní / Český jazyk

Vrbenské rohlíky chutnají i letos

Naše skupinka nebyla sice letos velmi početná, ale zúčastnili jsme se, viděli a slyšeli, a rozhodně nelitovali času stráveného v prostorách Česko-anglického gymnázia, které recitační soutěž pro českobudějovická gymnázia pořádá již tradičně. Letošní ročník byl 21. a můžeme říci, že na žádném jsme dosud nechyběli.

A kdo si na rohlících pochutná?

Veronika Piskořová (3E) nás ohromila již v ročníkovém a později školním kole naší recitační soutěže. Se stejným šarmem, sebejistotou a humorem vystoupila i v úterý a získala 2. místo ve své kategorii a také gigantický rohlík.

Viktor Prokop (8E) je nám dnes znám jako univerzální umělec, který, ať se chopí čehokoliv, hudebního nástroje, dramatického textu či lyrických veršů, jiskří to a zurčí a blaží. Zde v kategorii recitace autorských textů v silné konkurenci získal třetí místo a další velký rohlík.

Naprosto přesvědčivě recitoval i Kryštof Folbrecht (4E) svůj originálně vybraný a interpretovaný text a i když si neodnesl ocenění na papíře, o čokoládové rohlíčky rozhodně nepřišel, nezatrpkl a určitě ho to neodradí od toho, co tak dobře umí – najít v textu známém něco úplně nového.

Máme velkou radost a přejeme jim, ať je múzy neopouštějí a ať se jim daří naplnit jejich umělecké sny!