Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Koněspřežka ve 3.A

V předvánočním týdnu si studenti 3.A dějepisného semináře připomínali historickou památku významnou pro naše město - koněspřežku. Letos uběhlo právě 190 let od zprovoznění této železnice tažené koňmi, která vedla z Českých Budějovic do Lince. Studenti třetího ročníku několik měsíců pracovali na 3D projektech a jejich práce poté vyvrcholila 19.12. prezentací před třídou.

Ve svých pracích se zabývali strážními domky v blízkosti naší školy (Domek č.1 na Mánesově třídě, Solný sklad, Nisslův dům a Hostinec U Zelené ratolesti), dále i významnými budovami na celé trase až do Rakouska. Samozřejmě nesměla chybět ani nejvýznamnější jména spojená s koněspřežnou dráhou, např. otec a syn Gerstnerovi nebo Mathias Schönerer.

Do projektů se studenti nebáli zapojit ani učitele zajímavou anketou, kterou si můžete sami vyzkoušet na jedné z vystavených prací.

Veškeré zajímavosti naleznete na projektech, které budou vystaveny na místě vánočního stromku. Tak se přijďte podívat!