Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Předměty / Přírodovědné / Informatika

Dominik Černý druhý v kraji v soutěži Bobřík informatiky

Těsně před koncem pololetí se na našem gymnáziu sešli nejlepší studenti v kraji, kteří poměřili své síly v informatické soutěži Bobřík informatiky. Z prvního kola do třicítky nejlepších postoupilo hned 10 borců z našeho gymnázia. V krajském kole měli soutěžící za úkol najít během 60 minut odpovědi na 14 úloh.

Celá řada studentů byla hotova ještě před koncem limitu a v úlohách neudělali jedinou chybu. V této ohromné konkurenci (nejsilnější kraj v republice) nám udělal velikou radost Dominik Černý, který skončil v kraji na krásném 2. místě a celkově v republice na vynikajícím 9. místě.

Neztratili se ani další. Pavel Jakš taktéž neudělal v úlohách ani jednu chybu, ale díky pomalejšímu času obsadil moc pěkné 35. místo v republice. Vidět byli i další studenti. Velkým příslibem do dalších let může být to, že v této nejstarší kategorii soutěžili za naši školu i významně mladší studenti. O jejich úspěších budeme jistě ještě psát v příštích letech.