Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

K čemu moderní technologie?

Dnes už nikoho nepřekvapí ani internet ani mobilní zařízení, ale ve výuce se tak zcela běžně nepoužívají, zejména pak současně. Studenti třetího ročníku sportovního zaměření však užívají buď svá mobilní zařízení nebo školní netbooky k tomu, aby si např. v hodinách literatury ověřili své znalosti v aplikaci Kahoot.

Tato forma v nich podporuje nejen aktivaci mozku, ale i přirozenou soutěživost, neboť za pomoci aplikace Kahoot mají možnost využít oboje. Výhodou této práce je i okamžitá zpětná vazba, takže se otázku po otázce mohou radovat ze svých úspěchů. Závěrečné vyhodnocení přináší výsledky nejen jim, ale zpětnou vazbu dostává i učitel, jak hodnocením daného opakování, tak hodnocením výsledků žáků.