Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2024 - 2025

Veletrh jazyků v 3.E

Ve čtvrtek 26.9. proběhly na naší škole oslavy Evropského dne jazyků. V rámci těchto oslav se v tercii uskutečnil Veletrh jazyků, na který se jednotlivé skupiny studentů připravovaly během celého září. Studenti tak měli možnost zábavnou formou prozkoumat indoevropské jazyky, kterým jsme se právě v září v rámci výuky věnovali.

A jak vypadal samotný veletrh? Každá skupinka měla připravené své stanoviště, na kterém svůj jazyk představila. Kromě základních informací a historických faktů se studenti mohli dozvědět nejrůznější zajímavosti o daném jazyce – např. Víte, jak se řekne italsky „vidlička“? Nebo jaký je rozdíl mezi španělskou a portugalskou výslovností? Některé skupiny ale nezůstaly pouze u zajímavostí o daném jazyce. Aby nám kulturu daného jazyka přiblížily, rozhodly se donést i ochutnávky jídel, u kterých nám představily slovní zásobu ze světa gastronomie. A tak jsme kromě vědomostí dostali i něco na zub.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii