Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Exkurze do Carnunta a Maissau

Jeden z posledních dnů ve školním roce 2023/2024 strávila třída 1.E na celodenní exkurzi V Dolním Rakousku.

Dne 19.6. se ve velmi brzkých ranních hodinách vydala na dalekou cestu do Carnunta, městečka, které leží na hranicích se Slovenskem. Zde si během skoro tříhodinového programu prohlédla římské město, které se v průběhu 4. století našeho letopočtu stalo hlavním městem Horní Panonie. Vedle původního vojenského tábora zde vyrostlo velké město s amfiteátry, tržišti, městskými vilami, městskými lázněmi a kulturními stánky. Studenti si během interaktivní prohlídky vyzkoušeli psát na voskové destičky, převlékli se za Římany a Římanky, prohlédli si městské lázně i městské vily, kde se seznámili s každodenním životem obyvatel. Na zpáteční cestě čekal studenty ještě jeden zajímavý cíl – Ametystový svět v Maissau. Zde byl program rozdělen do dvou částí, v muzeu ( Edelsteinhaus ) si studenti prohlédli různé drahokamy, dokonce si mohli „osahat“ i meteorit. Druhá část programu se odehrávala na ametystovém poli, kde si sami studenti mohli „natěžit“ ametysty. Nalezené úlovky si pak mohli následně odvézt domů.

I když to byl den velmi dlouhý, náročný svým programem i venkovními teplotami, které atakovaly 30C, věříme, že se exkurze vydařila a že si studenti kromě ametystů odvezli i nezapomenutelné zážitky.