Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Óda na moje město

20.6 na budějovickém „Palačáku“ zazněla píseň se sebevystihujícím názvem, Óda na mé město, která byla jakousi variací na Ódu na radost od Ludwiga van Beethovena a měla podpořit fakt, že se České Budějovice staly Evropským hlavním městem kultury 2028. S doprovodem orchestru se zde představilo celkem 7 sborů: Jitřenka, Abwun, Klub Aktiv, Projekt sbor, Úsvit, Bigy sbor a i náš školní sbor, Sbor se Z. V orchestru hráli: žáci Konzervatoře České Budějovice, ZUŠ Piaristické náměstí, ZUŠ B. Jeremiáše na Palackého náměstí. Dát takový počet lidí dohromady však není nic jednoduchého. Pod taktovkou dirigenta Patrika Červáka proběhly celkem 4 zkoušky, které se uskutečnily v kostele právě na Palackého náměstí v Českých Budějovicích a jež umožnily, aby bylo celé vystoupení nakonec dovedeno do dokonalosti. Na samotný koncert dorazilo bezmála 300 lidí, kteří se pod zdánlivě bouřlivým nebem shromáždili na místě v 18:00, aby si nakonec za příznivého počasí Ódu na mé město vyslechli, a třeba se i sami se zpěvem přidali. Ve Sboru se Z jsme velmi rádi za tuto příležitost, a již se velmi těšíme na další podobné akce. Historicky to byl největší koncert ve městě.

Anna Fialová, 4.E

FotogaleriePřeskočit fotogalerii