Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Mistrovství Evropy v atletice–sprinter Tomáš Němejc 6.místo 200m muži

Řím 7-12/6 2024

Sprinter Tomáš Němejc se ve finále závodu mužů na 200m umístil na skvělém 6.místě v čase 20.91. Na dosaženém čase se již značně projevil náročný program, neboť k cestě do finále vedly vynikající výkony v rozběhu a semifinále, které se konaly o den dříve. Samotný postup do finále je historickou událostí, neboť na tento úspěch čekala Česká atletika dlouhých 55 let.

Absolvent českobudějovického sportovního gymnázia, který se nadále připravuje pod vedením trenéra sportovního gymnázia Tomáše Najbrta nejprve s přehledem vyhrál svůj sobotní dopolední rozběh a časem 20.54 zaostal jen setinu za osobním rekordem. V součtu tří rozběhů to byl druhý nejrychlejší čas. Ze tří večerních semifinálových běhů postupovali do finále první dva nejrychlejší v každém běhu, které do finálové osmičky doplnili další dva sprinteři s nejrychlejšími časy. A jedním z nich byl Tomáš Němejc, který se do cíle vyrovnaného závodu předklonil v novém osobním rekordu 20.52 na tisícinu vteřiny stejně jako Švéd Erlandsson. A proto jsme mohli vidět druhý den večer devítičlenný finálový závod.

Tomáš Němejc, který se kromě vrcholového atletického tréninku věnuje na právnické fakultě studiu práv, na své cestě ke svému doposud největšímu sportovnímu úspěchu porazil celou řadu soupeřů zvučných jmen, kteří mají za sebou úspěšná vystoupení na olympijských hrách i mistrovství světa.

Tomáš Němejc se svým 6.místem mezi nejrychlejšími sprintery Evropy postaral o jedno z největších atletických překvapení české reprezentace!!!