Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Exkurze do Poslanecké sněmovny se opět vydařila.

Ve čtvrtek 2. května 2024 se vypravila třída 2. A do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Stejně jako vloni se nás ochotně ujala paní poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková.

Do budovy PS ČR jsme šli pěšky centrem hlavního města. Zastavili jsme se na Staroměstském náměstí právě v okamžiku, kdy se pod Pražským orlojem srocovaly davy, aby se podívaly na jednu z největších turistických atrakcí.

V Poslanecké sněmovně si nás po bezpečnostní kontrole převzal Mgr. Miloslav Soukup, asistent paní poslankyně. Nejprve jsme navštívili Jednací sál, kde jsme se seznámili s historií instituce, jejím chodem a fungováním, pak jsme mohli nahlédnout do dalších prostor, včetně kanceláře paní poslankyně. Následně se k nám přidala paní poslankyně Vaňková a zavedla nás po červeném koberci barokního schodiště do pracovny, ve které jsme prohlídku PS ČR zakončili debatou. Paní poslankyně byla velmi otevřená a odpovídala na dotazy, které se týkaly různých oblastí, např. pozice žen nejen v politice, jak se mladí zajímají o věci veřejné, jaké panují vztahy v rámci sněmovny, dotkla se také negativního vlivu manipulace a populismu ve společnosti apod. Přestože měla paní poslankyně ten den dost nabitý program, na 2. května byla totiž svolána mimořádná schůze PS ČR, věnovala nám svůj čas, za což jí velmi děkujeme. Stejně tak i panu Soukupovi za přípravu a organizaci naší návštěvy.

Setkání bylo pro žáky velmi přínosné. Seznámili se s chodem dolní komory Parlamentu České republiky a s prací poslankyně, na které bylo vidět, jak se s mladými lidmi ráda setkává a debatuje s nimi. Před odchodem si s každým jednotlivým žákem potřásla rukou a osobně se s každým z nich rozloučila.

Z Poslanecké sněmovny jsme se přes turisty zaplněnou Prahu vydali občerstvit své tělesné schránky. Po 16. hodině jsme už pomalu nasedali do vlaku směr České Budějovice.

Jsme rádi, že se i letošní setkání s paní poslankyní tak vydařilo. A doufáme, že budeme moct na naši spolupráci navázat i v následujících letech a zprostředkovat našim studentům zajímavé zkušenosti.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii