Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Bronzová medaile pro Českou

I v letošním roce se naši studenti zhostili účasti v chemické olympiádě. Konkrétně v kategorii C měřilo síly celkem 18 studentů…z 5.E, 6.E, 1.A, 1.S a 2.A. Museli zvládnout celkem tři nelehké části – vypracovat teoretickou část, absolvovat v chemické laboratoři praktickou úlohu zaměřenou na titraci a zároveň napsat kontrolní test školního kola. Následovalo kolo krajské, které proběhlo ve středu 10. dubna na SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické. Krajské kolo si užili tři studenti – Samuel Vítek z 6.E a Jirka Koptík s Nelou Schacherlovou z 5.E. A závěr celé této kategorie byl velmi úspěšný, neboť Samuel Vítek vybojoval úžasné 3. místo, Jirka Koptík bezva umístění v první desítce a i Nela Schacherlová se stala úspěšnou řešitelkou olympiády. Vzhledem k vysoké konkurenci a nelehkému tématu olympiády mohou být na sebe všichni tři velmi pyšní. Přejeme jim, aby získané zkušenosti uplatnili i v dalších kolech chemické olympiády a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia.

Napsala: Mgr. Petra Habertová

FotogaleriePřeskočit fotogalerii