Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Jaká tajemství skrývala střecha Gymnázia v České ulici?

Článek z 17. 4. 2014

Díky rekonstrukci a realizované půdní vestavbě byla v ozdobném nástavci na střeše naší školy objevena a otevřena kovová nádoba s několika předměty. Zmíněný nástavec je umístěn na straně střechy směrem k slepému rameni Malše. Jeho obsah napovídal, že zde není pouze pro ozdobu. V jeho útrobách řemeslnící nalezli několik předmětů z předešlých období. Bohužel nebyly vždy opatřeny přesnou datací, proto u všech nelze zcela přesně určit jejich stáří. Soudě dle jednoho ze sešitů můžeme jen konstatovat, že nedbalost či nezájem o studium provázely mládež i zhruba před sto lety. Dále zde byly nalezeny noviny z doby oprav střechy v r. 1993.

Proto se vedení školy rozhodlo, že zanechá otisk současnosti dalším generacím. Na této významné události se podíleli benjamínci našeho gymnázia, třída 1. E. Byli to právě oni, kteří napsali veršované přání a seznam všech předmětů a nakreslili své gymnázium. Vše pak bylo umístěno do speciálního kovového trezoru, který byl řemeslníky a panem ředitelem vložen do tohoto ozdobného nástavce.

Jelikož jsme nechtěli být skromní jako naši předchůdci, tak do něj bylo uloženo zhruba patnáct předmětů, které mají vztah k našemu gymnáziu i naší době. Např. brožura s historií naší školy, její pohlednice, foto sboru, úspěšné soutěžní práce, školní sešity a básnické výtvory studentů, almanachy mince, noviny aj. Třeba si po letech současní primáni vzpomenou, až půjdou opět do školy, tentokrát však doprovodit své ratolesti k přijímacímu řízení, že tam nahoře je od nich poselství z 17. dubna 2014.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii