Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Skvělé úspěchy našich studentů na Mistrovství ČR v karate

O víkendu 2. – 3. 12. 2017 se v Karlových Varech odehrálo Mistrovství České republiky karate, nového olympijského sportu, který bude mít svou premiéru na LOH v Tokiu 2020.

Na mistrovství postoupili v jednotlivých kategoriích jen ti nejlepší, kteří prošli přísným sítem nominačních turnajů.

I tak letos startoval rekordní počet 838 závodníků z 82 klubů z celé České republiky.

Studenti našeho gymnázia, všichni závodníci Fight clubu České Budějovice, byli  na vrchol sezóny  připraveni  na jedničku. Přestože všichni studují na klasickém gymnáziu, zvládli skloubit náročnou sportovní přípravu se studiem.

Poslední týdny trénovali denně, mnohdy dvoufázově a nikdo z nich neodjel z Karlových Varů s prázdnou.

1.místa – mistři ČR

Štěpán Zýka      3.E         kumite starší  žáci -39 kg

Šárka Klečková7.E         kumite juniorky -53 kg

2.místa

Jáchym Tinavský             4.E         kumite dorostenci -57 kg
Lucie Čondlová               5.E         kumite dorostenky -47 kg

3.místa

Magdalena Frydrychová             1.E       kumite mladší žákyně -42 kg
Jiří Čížek                                        7.E       kumite muži -67 kg

kumite muži U21 – 67 kg

Studenti Štěpán Zýka a Jáchym Tinavský získali rovněž zlato v kata teamech juniorů.