Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Jihočeský knihomol s rekordní účastí

Dne 7. března 2024 se v čítárně naší školy konalo školní kolo soutěže Bücherwurm. Tato jedinečná akce předčítání v němčině přilákala rekordní počet žáků, kteří se s nadšením zapojili.

Co je Bücherwurm? Bücherwurm je soutěž, která spojuje vášeň pro německý jazyk a literaturu. Žáci zde předčítají krátké úryvky z originálních německých textů. Letos jsme se ponořili do knihy “Das doppelte Lottchen” (česky “Dvojče Lottchen”), kterou napsal autor Erich Kästner.

Letošní ročník Bücherwurm byl zvlášť výjimečný. Celkem se soutěže zúčastnilo 31 žáků. Je skvělé vidět, jak se naše škola zajímá o německý jazyk a literaturu.

Jak soutěž probíhala? Žáci a žákyně předčítali krátké pasáže z knihy “Das doppelte Lottchen”. Každý měl maximálně 5 minut na to, aby svým výrazem a výslovností zaujal posluchače. Vítězové školního kola postupují do regionálního finále, které se bude konat v Goethe centru JU v Českých Budějovicích dne 24. 4. 2024. Držme palce!

FotogaleriePřeskočit fotogalerii