Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Asi trochu výjimečný maturitní ples

Dne 15. 12. 2017 se v kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích uskuteční maturitní ples Gymnázia Česká, sportovní třídy 4. S. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, avšak studenti maturitního ročníku se rozhodli učinit svůj ples výjimečným a diametrálně odlišným od jiných maturitních plesů. A to netypickým způsobem, jakým je sportovní „dražba“. Celý výtěžek poputuje do nadace Ovečka. Nadace Ovečka vznikla za účelem praktické pomoci rodinám dětí s Downovým syndromem. Snahou nadace je pomoci rodičům těchto zdravotně znevýhodněných dětí a maximálně tak rozvinout možnosti, aby se tyto děti co nejlépe začlenily do běžné společnosti.Studenti, společně s rodiči a třídní učitelkou, oslovili s žádostí o pomoc nejvýznamnější českobudějovické sportovní kluby a významné české sportovce. Ty neváhaly a zapojily se do aukce. Fotbalové Dynamo, volejbalový Jihostroj i hokejový Motor poskytly své klubové dresy podepsané vrcholovými sportovci.

Do aukce se zapojili i takové sportovní osobnosti, jakými jsou Milan Baroš, Martin Hanzal, David Lafata, absolvent našeho sportovního gymnázia a Pavel Nedvěd, legenda českého fotbalu. Mladí sportovci společně se slavnými sportovci prokázali, že mají srdce na dobrém místě, a že jim není lhostejný osud těch, kteří mají v životě méně štěstí.

Aukce se budou moci zúčastnit pouze hosté maturitního plesu se zakoupenou vstupenkou. Nebude umožněn vstup těm, kteří by se chtěli účastnit pouze samotné dražby. Ta se bude konat po 22 hod. Přímo na plese budou moci lidé dražit dres s podpisem Pavla Nedvěda, podepsanou knižní autobiografii a dres Davida Lafaty a kopačky s podpisem od Milana Baroše. Ostatní sportovní suvenýry (dresy Dynama, Jihostroje, Motoru a M. Hanzala) budou, z důvodu malé flexibility času na plese, draženy na internetové aukci.

Nyní nezbývá nic jiného než věřit, že se na maturitním plese třídy 4.S podaří vydražit co nejvíce peněz, které pomohou těm, kteří je opravdu potřebují a ze srdce si je zaslouží.

Daniel Kočer, student 4. S