Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Den otevřených dveří se opravdu vydařil!

V úterý 9. ledna 2024 proběhl na Gymnáziu Česká DOD. Navzdory mrazivému počasí a skutečnosti, že řada DOD se na jiných školách již uskutečnila, byla nevídaně vysoká návštěvnost. Rodiče se v opakujících cyklech setkávali v aule s panem ředitelem, kde získali všechny potřebné údaje ohledně studia i přijímacího řízení. Kromě toho mohli v jedné z tříd pohovořit s čerstvými primány či studenty 1. ročníku a dozvědět se od nich různá doporučení a jejich nabyté zkušenosti. Návštěvníci hned na počátku obdrželi speciální plakát, který sloužil jako mapka pro lepší orientaci, a zároveň se na něj zaznamenávala razítka z jednotlivých stanovišť. Kdo získal všechna razítka, dostal poukaz na přijímačky na nečisto II zdarma. Hosté si prošli chemické a biologické laboratoře, fyzikální, matematické a IT učebny a v každé z nich si mohli zkusit některé pokusy či se seznámit s moderními technologiemi a programy používanými ve výuce. Kdo si chtěl prověřit své intelektové schopnosti, zavítal na stanoviště MENSY. V horních patrech se rodiče i děti dozvěděli, jak probíhá jazyková výuka, či informace o nabídce zahraničních pobytů. Zde si též mnozí prohlédli projekty realizované v češtině, dějepisu, zeměpisu a základech společenských věd. Kdo chtěl, nahlédl do prací středoškolské odborné činnosti a zalistoval si seminárními pracemi studentů. V čítárně nechyběla zajímavá ochutnávka Divadla poesie a po chodbách se průběžně rozléhal nádherný zpěv školního sboru. Kdo se nestihl nasytit doma, učinil tak ve speciálně připraveném bufetu. A na koho toho bylo ten den již skutečně moc, pohovořil si s naší empatickou a vstřícnou školní psycholožkou. Nesmíme ale zapomenout, že po celou dobu probíhala na školním dvoře v třeskutém mrazu pozorování oblohy pod odborným vedením prof. H. Štěpánkové a za asistence jejího muže či dobrých duší z její třídy.

Jednalo se bezpochyby o mimořádně povedenou akci, soudě dle průběžné zpětné vazby od rodičů. A také díky tomu, že naši školu v tento den navštívil absolvent, který se narodil v roce 1924. Jednalo se o Ing. Vlastimila Kučeru, který ve svých sto letech sedl do vlaku a přijel z Písku na gymnázium, na kterém studoval ve 30. letech minulého století, aby zavzpomínal na svá studentská léta. Připomeňme jen, že pan Kučera je překladatelem odborných publikací z němčiny a francouzštiny, je též autorem či spoluautorem osmnácti středoškolských učebnic a řady článků spojených s lesnictvím. Více viz na:

Na samý závěr věnujeme veliký dík všem, kteří se přišli podívat na naše gymnázium, v hojném počtu přivedli i své děti a další rodinné příslušníky a seznamovali se s výsledky práce našich studentů či se způsobem vzdělávacího procesu u nás. Též děkujeme všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, organizátorům a dobrovolníkům za aktivní přípravu a realizaci celého dne, nápaditost a chuť informovat o tom, že škola nemusí být nuda a utrpení.

Kdo neměl možnost na naši školu zavítat a prohlédnout si ji, může tak učinit v pátek 16. února 2024, kdy u nás proběhne již 8. ročník Noci vědců, umělců a sportovců.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii