Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

ECC 2024 / Soutěž v anglické konverzaci školní kolo

Soutěž v anglické konverzaci se uskutečnila v prvních dnech měsíce ledna 2024 a ani tentokrát nás v žádném směru nezklamala – účast mladších i starších účastníků byla vysoká, úroveň jejich angličtiny skvělá a hodně vyrovnaná a jejich vystoupení zábavná a inspirativní.

Juniorů, tj. žáků z primy a sekundy (1. kategorie) a tercie a kvarty (2. kategorie) bylo celkem 28. Předvedli své „speaking skills“ (mluvní dovednosti) ve třech kolech, vystupovali ve dvojici, v týmu i samostatně. Samozřejmě terciáni a kvartáni byli zběhlejší, s větším rozhledem a téměř neochvějnou bravurou, ale mladší primáni a sekundáni se nechali inspirovat, nenechali odradit a vydali vše, a s úsměvem.

Po sečtení všech bodů a dlouhých diskusích došla porota k tabulce pořadí (k nahlédnutí u všech vyučujících angličtiny), stanovila vítěze a rozhodla o kandidátech do okresních kol takto:

Junior students – 1st category (1E, 2E):

1. místo: Lukáš Vaňata, 2E, (79 p.) – rovněž nominovaný do okresního kola
  2. místo: Adriana Dědková, 2E (71 p.)
  3. místo: Vladimír Kučera, 2E, (69,5 p.)
  4. místo: Matěj Černý, 1E, (67 p.)

Junior students – 2nd category (3E, 4E):

1. místo Anna Havelcová, (112 p. out of 112), Kristýna Koptíková, (112 p.), Karolína Křivancová, (111 p.), Michaela Mrzenová, (111 p.)
  1. místo: Ondřej Bůbal, 3E (93 p.)

Nejlepší ve všech disciplínách jsou tato čtyři děvčata ze 4E, bylo velmi těžké vybrat, která bude nominována do okresního kola, nakonec po absolvování i druhé soutěže s 3. kategorií porota se rozhodla pro nominaci Kristýny Koptíkové!

Senior students – 3rd category:

1. místo: Thi Luu Ly Ninh, 2A, (152 p. out of 161), též nominovaná do okresního kola
  2. místo: Justýna Hořínková, 5E, (147 p.), rovněž nominovaná do okresního kola
  3. místo: Matěj Klouda, 5E, (146 p.)
  4. místo: Markéta Čápová, 7E, (138 p.)

+ nejlepší z jednotlivých tříd:

Žaneta Žáková, 6E, (125,5 p.), Valentin Kolesnik, 1A, (123 p.), Adam Krahula, 3S, (117,5 p.)

Seniorů, tedy studentů vyšších ročníků (kvinta až septima a 1. až 3. r.), se zaregistrovalo celkem 48, jen 29 se podařilo v daném termínu zpracovat a odeslat online test sestávající z tradičních úkolů: porozumění textu, poslech a komplexní cvičení (use of English). Školní konverzační části se však zúčastnili i někteří z těch, kterým se nepodařilo řádně zpracovat či odeslat test. Ale stálo to za to. Všichni komunikovali ve dvojicích, týmech či sólo o sto šest a domníváme se, že pro všechny toto dlouhé dopoledne a přespoledne bylo více než naplněním očekávání – bylo motivací a inspirací!

Děkujeme všem a blahopřejeme vítězům. Přejeme nominovaným stejně úspěšnou jízdu v dalších kolech!

FotogaleriePřeskočit fotogalerii