Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Organické polutanty v životním prostředí

V rámci chemického semináře se ve středu 10. ledna studenti seznámili s problematikou organických polutantů, a to prostřednictvím Ing. Pavly Fojtíkové, Ph.D. V našem běžném každodenním životě se setkáváme, používáme či nějak do těla přijímáme velké množství různých organických sloučenin. Jde o látky obsažené v kosmetice, potravinách či lécích. Došlo i na tematiku, která je dnes velmi „moderní“ – mikroplasty a nanoplasty. V průběhu přednášky se studenti postupně dozvěděli, jaké procesy ovlivňují osud organických kontaminantů v životním prostředí a seznámili se s některými konkrétními polutanty. Jednalo se o látky přítomné v atmosféře, pedosféře a hydrosféře. Pozornost byla věnována i různým ekologickým katastrofám, které se v minulosti bohužel odehrály.

Napsala: Mgr. Petra Habertová