Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Předvánoční zpívání u věnce

V pátek 22. prosince 2023 se celá škola sešla u našeho adventního věnce, abychom si zazpívali několik vánočních koled. Na úvod promluvil pan ředitel a připomněl, jak se tragická událost z Prahy dotkla i našeho gymnázia, neboť jedna z obětí byla naší absolventkou. Poté jsme minutou ticha uctili oběti tohoto hrůzného činu a vzpomněli i na jejich pozůstalé. Následně byly vyhlášeny výsledky předvánoční soutěže v pečení. Finanční prostředky v ní utržené se studenti rozhodli věnovat pozůstalým obětí. Poté nás pan ředitel informoval, že během DOD konaného 9. ledna 2024 bude též realizovaná sbírka věnovaná pozůstalým tragicky zahynulých na pražské filosofické fakultě. Na závěr připomněl, že Vánoce jsou svátky klidu, pokoje, radosti, ale zejména naděje, a z toho důvodu zlo, nenávist, strach a smutek nesmí nad dobrem zvítězit. Proto jsme své setkání na schodech školy zakončili společným zpěvem několika vánočních koled. Všem přítomným děkujeme za jejich aktivní účast. Velký dík patří také našim sbormistryním za nácvik koled a realizaci zpívání u věnce.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii