Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Třeťáci se vydali na cestu za svobodou

Dne 16. listopad třídy 3. A a 7. E vydaly na školní exkurzi do Malovic na Švestkový dvůr, kde sídlí divadlo Continuo. Divadlo má zázemí v krásných, nově zrekonstruovaných prostorech někdejšího statku.

Celý koncept divadla Continuo je založen na alternativních způsobech hraní, při kterých člověk

musí opravdu vnímat a pozorovat všechno dění okolo. Představení Cesta hostujícího divadla Drak z Hradce Králové zde nachystali v souvislosti s blížícím se 17. listopadem. Cesta je hudebně-divadelní jam session inspirovaná fenoménem iniciační cesty procházejícím historií americké literatury od Marka Twaina, přes Jacka Londona až po Jacka Kerouaca.

Součástí programu byl i workshop na téma svoboda, během kterého jsme si mohli promluvit s herci představení a také se zamyslet nad tím, co pro nás slovo svoboda vlastně znamená a zda se vůbec cítíme svobodně.

Na závěr jsme zhlédli dokumentární film o tom, jak to se svobodou vypadalo u nás v době normalizace.

Děkujeme divadlu Continuo za nezapomenutelný zážitek a zpříjemnění výuky.

za 3. A Jakub Řimnáč

FotogaleriePřeskočit fotogalerii