Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Kvarta prezentovala tercii svůj projekt

Ve středu 15. listopadu 2023 prezentovala kvarta závěry dlouhodobého projektu svým mladším spolužákům, který je zaměřen na poruchy příjmu potravy a deprese. Jeho cílem bylo co nejdříve seznámit žáky s nebezpečím, zákeřností a tragickými důsledky mentální anorexie a bulimie. Kromě nich představila jedna z pracovních skupin navíc afektivní poruchu (depresi), neboť její příznaky dosti často doprovázejí právě poruchy příjmu potravy. Kvartáni nám tak zprostředkovali přínosné informace o těchto poruchách, ilustrovali je na vybraných kazuistikách, zmínili vybrané statistiky a nezapomněli ani na prevenci. V závěru prezentace uvedli řadu odkazů s adresami, kde hledat pomoc, a připomněli, že naši žáci nemusí chodit nikam daleko, když ve třetím patře sídlí naše zkušená školní psycholožka. Kvartáni si opětovně zaslouží pochvalu za svoji aktivitu, tvořivost a nápaditost. Též děkujeme paní profesorce Z. Řezníčkové za její spolupráci a pomoc při realizaci.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii