Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Z KK logické olympiády máme postupy na republiku

V pátek 3. listopadu od rána postupně po jednotlivých kategoriích (od nejmladších po nejstarší) probíhalo krajské kolo logické olympiády. Do krajského kola postupuje vždy čtyřicet nejlepších z našeho kraje v každé kategorii. Semifinalisté řeší velký počet úloh ve dvou kolech. Výsledky se soutěžící dozví po vyhodnocení ještě ve stejný den a vítězové si užijí předávání cen v sále krajského úřadu.

V kategorii C (vyšší gymnázium) postoupilo do krajského kola deset žáků. Zúčastnit se jich ovšem mohlo pouze osm. Nejúspěšnější byl Radek Bláha (6. E), obsadil krásné třetí místo a probojoval se tak do republikového finále, které proběhne 4. prosince v Praze v Poslanecké sněmovně ČR. Ondřej Porazil (6. E) se probojoval na 6. místo, Jošt Havlice (6. E) se umístil na 15. místě a Martin Týfa (8. E) obsadil 20. místo.

V kategorii B (nižší gymnázium) se krajského kola zúčastnilo šest žáků. Nejúspěšnější byl Matěj Kmínek (4. E), obsadil krásné třetí místo a probojoval se tak do republikového finále. Andrea Strašíková (4. E) se umístila na 19. místě a Jan Beneda (3. E) obsadil 21. místo.

Logickou olympiádu pořádá Menza České republiky, jedná se o specifickou soutěž, která rozvíjí schopnost rychlého logického uvažování. Řešení úloh rozvíjí a podporuje samostatné rozhodování, rychlé logické uvažování i kreativní přístup. Již několik let se snažíme, aby se této soutěže účastnili všichni žáci našeho gymnázia a mohli tak postupně rozvíjet uvedené schopnosti, které mnozí využijí při přijímacích zkouškách na VŠ, studiu na vysoké škole i pracovních pohovorech.  Registrují se však sami žáci a někteří bohužel tuto příležitost nevyužijí.

Věříme, že všichni krajští semifinalisté získali cenné zkušenosti a do finále přejeme Radkovi s Matějem hodně štěstí.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii