Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

V Berlíně s otevřenýma očima

V posledním říjnovém týdnu se 6. E vydala na cestu do Berlína. Během několikadenní exkurze jsme mohli vidět stopy minulosti a trochu poznat současnost této evropské metropole. Od budovy říšského sněmu a Braniborské brány na Alexandrovo náměstí ulicí Unter den Linden, prohlídka East Side Gallery se slavnými motivy na zbytcích berlínské zdi, zastávka u Checkpoint Charlie nebo ochutnávka Currywurst na známé stanici „Zoo“, procházka po proslulé ulici Ku’Damm, zastávka na moderním Postupimském náměstí… a mnohé další. Berlín nás překvapil množstvím zeleně i pestrou nabídkou mezinárodních specialit. Nezapomenutelná byla i návštěva tamější zoologické zahrady.

V hlavním městě Německá jsme vyzkoušeli i nejrůznější dopravní prostředky. Přijeli jsme vlakem na jedno z největších nádraží v Evropě, pro pohyb ve městě jsme využili nejen U-Bahn, ale i S-Bahn nebo tramvaj. Na mnohých místech jsme mohli cítit atmosféru historických událostí či se dokonce historických míst dotknout.

V Berlíně jsme tak na vlastní oči viděli to, o čem se ve škole v hodinách němčiny či dějepisu učíme. Díky těmto osobním zkušenostem si budeme všechno lépe pamatovat.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii