Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Rekord – deset žáků vyššího gymnázia postupuje do krajského kola logic

V druhé polovině října se naši žáci vyššího gymnázia zúčastnili základního kola logické olympiády, které proběhlo (týden po jejich mladších spolužácích). Do krajského kola postupuje vždy čtyřicet nejlepších z našeho kraje. V kategorii C (vyšší gymnázium) postoupilo do krajského kola deset žáků, to je rekordní počet postupujících za naši školu v této kategorii. Krajským semifinalistům tedy gratulujeme a přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola, které proběhne v listopadu.

Logickou olympiádu pořádá Menza České republiky, jedná se o specifickou soutěž, která rozvíjí schopnost rychlého logického uvažování. Řešení úloh rozvíjí a podporují samostatné rozhodování, rychlé logické uvažování i kreativní přístup. Již několik let se snažíme, aby se této soutěže účastnili všichni žáci našeho gymnázia a mohli tak postupně rozvíjet uvedené schopnosti, které mnozí využijí při přijímacích zkouškách na VŠ, studiu na vysoké škole i pracovních pohovorech.  Registrují se však sami žáci a někteří bohužel tuto příležitost nevyužijí.

Soutěž je určena dětem a žákům od mateřské školky až po maturanty. Základní kolo probíhá v online prostředí.

V kategorii C (vyšší gymnázium) se v Jihočeském kraji účastnilo 805 soutěžících (v ČR přes 17 956) a za naši školu postoupilo deset žáků z 231 soutěžících.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, doufáme, že získali cenné zkušenosti, a krajský semifinalistům přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola.