Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Umíme se bránit kyberšikaně?

V pondělí 2. října 2023 se ve třídě 1.E uskutečnila beseda o kyberšikaně. Gymnázium Česká navštívil por. Milan Bajcura, který žákům vysvětlil základní pojmy spjaté s tímto tématem a na řadě zajímavých kazuistik demonstroval, jaká nebezpečí hrozí dětem v kyberprostoru. Výrazný akcent byl kladen především na prevenci. V průběhu besedy, která se nesla v interaktivním duchu, se dotkl závislosti na sociálních sítích a jak ji rozpoznat, proč jsou nejčastějšími kyberoběťmi dívky, jak bývá zneužit vzdálený přístup k ovládání např. topení v bytě, zmínil i využívání umělé inteligence při páchání trestné činnosti, plagiátorství či jak se bránit, pokud se děti stanou obětí kyberútoku. Naše primány musíme pochválit, že se živě zapojovali do diskuse a dokázali hovořit i o svých zkušenostech. Panu poručíkovi děkujeme za jeho letitou spolupráci s naší školou, za zprostředkování řady praktických informací poutavou formou a za jeho aktivní působení v oblasti prevence kriminality mládeže a sociálně patologických jevů v našem regionu.

FotogaleriePřeskočit fotogalerii