Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

JOLANA PLACEROVÁ OPĚT ZÁŘILA – V NÁRODNÍM KOLE OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZ

V termínu od 18. do 25. června 2023 proběhlo poblíž města Stráž nad Nežárkou národní kolo olympiády v českém jazyce. Naši školu tam reprezentovala (nyní již bývalá) studentka oktávy, Jolana Placerová.

Během týdenního pobytu se museli soutěžící popasovat se dvěma slohovými tématy, dvěma pracovními listy z gramatiky a krátkým mluveným projevem. V případě slohů muselo jít vždy o prózu a v případě řešení těžkých gramatických úkolů mohli studenti sáhnout i po verších. „Naše“ Jolana samozřejmě nelenila, tuto lákavou nabídku využila, 2. pracovní list gramatický ve verších vyřešila. Díky tomu se jí dostalo pochvaly od věhlasného doc. RNDr. Karla Olivy, Dr. Díky svým výjimečným slohům se zároveň zapsala do paměti celé poroty.
Mezi účastníky bylo spoustu všestranně nadaných lidí, takže i čas mimo soutěžní úkoly byl v mnohých směrech obohacující. Byl naplněn i spoustou workshopů a mnoha exkurzemi, např. do nedalekého Státního oblastního archivu v Třeboni aj.

Jolana se umístila na čestném 11. místě, což je v tak obrovské konkurenci nebývalý úspěch. Blahopřejeme ke skvělému umístění, přejeme Jolaně mnoho úspěchů ve studiu na vysoké škole, ale i v osobním životě.

Kéž bychom na naší škole měli takových studentek, jako je Jolana Placerová, nepřeberné množství!