Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Vánoční akademie slavila velký úspěch

Letošní vánoční akademie vnesla do naší školy úplně jiný nádech. V pátek 21. prosince 2018, jakmile jsme dozpívali koledy u věnce, přesunuli jsme se všichni na školní dvůr, kde proběhla netradiční, ale zato velmi podařená vánoční akademie. Vše začalo zdobením vánočního stromku a předáváním si dárků. Následně jsme zhlédli řadu uměleckých vystoupení a společně si zazpívali vánoční koledy v několika cizích jazycích. Na koledy v maďarštině jsme si však zatím netroufli, neboť plni pokory jsme si uvědomovali, že zde naše jazyková vybavenost zatím nedosahuje požadované úrovně. Tento nedostatek jsme si vynahradili, když jsme si opravdu všichni zazpívali „Půlnoční“ od Václava Neckáře, která již neodmyslitelně patří k Vánocům.

Vánoční náladu podbarvoval i vánoční jarmark s nabídkou různých drobností a tvůrčích dílen, ve kterých si studenti zkoušeli zdobit vánoční perníčky aj. Nechybělo ani občerstvení s cukrovím a „dětsko-studentským“ punčem. Počasí nám až nebývale přálo, a proto věříme, že vánoční akademie oděná do tohoto nového kabátu nás potěší také v následujících letech a stane se novou tradicí.

Závěrem ještě připomeňme, že veliké poděkování si zaslouží zejména hlavní organizátor a obětavý nadšenec, student septimy Filip Capl, který se svým zkušeným týmem v posledních měsících zvládá doslova nemožné.

Fotogalerii naleznete na našem facebooku.