Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

PREZENTACE SEMINÁRNÍCH PRACÍ Z DĚJEPISU

Dne 13. 6. 2023 proběhly prezentace seminárních prací studentů třetích ročníků a septimy.

Dějepis reprezentovalo celkem šest autorů:

Anna Myšáková, Karolína Lásková a Matěj Vobruba ze septimy a Simona Hošková, Simona Přibylová a Matěj Mazanec ze 3.A. Jejich zdařilé práce mapovaly poměrně široké časové spektrum: od éry působení posledního pána z Růže pana Petra Voka na jeho oblíbené Bechyni v 16. století, přes dobu Františka Josefa I. a jeho manželky, císařovny Alžběty ve století devatenáctém, a nakonec pohled na dvě totality 20. století od nacistické perzekuce po komunistickou propagandu.

Velmi si ceníme pečlivého bádání našich mladých vědců a jejich práce s primárními prameny, které zastupují např. vydaná dobová kronika rožmberského archiváře Václava Březana, tiskoviny i rukopisné školní či obecní kroniky z předminulého století dostupné online, a v neposlední řadě i výpovědi pamětníků o událostech století minulého.