Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

LITERÁRNÍ PROJEKT V PRIMĚ

V květnu zakončili žáci 1.E svůj dvouměsíční projekt s názvem Čtenářské škatule. Projekt probíhal v rámci hodin literatury během dubna a května, kdy žáci netradičním způsobem prezentovali knihy dle vlastního výběru – úkolem bylo přenést scénu či klíčové prvky knihy do krabice od bot. Tímto způsobem si žáci nejen navzájem netradičně vyměnili knižní tipy, ale také si vyzkoušeli vnímat fikční svět knihy trochu jiný způsobem. Nyní si studenti i učitelé gymnázia mohou hotové škatule prohlédnout v prostoru školní Čítárny.

A jak tento projekt vidí žáci?

„Projekt čtenářské škatule se mi líbil, protože to nebyl obyčejný čtenářský deník. Bylo to zajímavé a mohli jsme to udělat podle sebe.“

„Projekt se mi líbil, protože jsme mohli ztvárnit svým způsobem, jak knihu vidíme.“

„Tvorbou škatule jsem se naučila vnímat knihu i vizuálně.“

„Projekt se mi líbil, protože to byla příjemná změna.“

„Čtenářské škatule se mi líbily, protože jsme mohli na chvíli jít od mobilu a zkusit si vytvořit něco podle svojí fantazie.“

Tereza Šátavová

FotogaleriePřeskočit fotogalerii