Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

EUROPASECURA POTŘETÍ

Třetího dějství 16. ročníku soutěže EuropaSecura – ústního krajského kola - se tentokrát zúčastnil náš tým v oslabené sestavě ve složení Václav Toufar (7.E) a Matěj Mazanec (3.A) a navzdory tomu vybojoval krásné 4. místo.

Toto umístění v krajském kole je milým úspěchem i s ohledem na to, že naše škola byla letos v dané soutěži naprostým nováčkem, takže soutěžící mohli čerpat jen z propozic a nemohli se opřít o zkušenosti svých předchůdců. Upřímně gratulujeme k tomuto úspěchu, vážíme si soutěživého ducha a ochoty věnovat svůj čas aktivitám nad rámec studia a přejeme, aby získané znalosti i zkušenosti plně zúročili i v budoucnu.

Ústní část spočívala v obhajobě vlastní bezpečnostní analýzy vojenského konfliktu (války na Ukrajině) a v oponentuře přidělené práce na téma bezpečnostní hrozby Číny. Během pěti hodin si soutěžící vyzkoušeli na odborné úrovni geopolitickou debatu o dnešním multipolárním světě a velmocenských vztazích a zájmech, vždy s důrazem na situaci EU, NATO a ČR. Debata byla moderována i hodnocena čtyřčlennou porotou expertů z oblasti bezpečnosti a mezinárodních vztahů. Našim soutěžícím poskytla tato akce, konaná na půdě Infocentra Europe Direct v Českých Budějovicích, mnoho cenných zkušeností, ať už v oblasti posílení komunikačních a rétorických dovedností, nabytí nových znalostí či zlepšenou orientaci v dnešním složitém světě.