Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

JUNIORSKÝ MARATÓN

V neděli 7. 5. 2023 ve finále Juniorského maratónu v rámci Pražského mezinárodního maratónu obsadilo družstvo našeho gymnázia vynikající 2. místo časem 2:28:49 z 220 středních škol startujících v semifinálových kolech a 25 středních škol startujících ve finálovém závodu. Tímto časem jsme ještě o necelé 2 minuty vylepšili náš čas ze semifinále a o téměř 40 s překonali náš nejlepší výkon (2:29:19), kterým jsme v roce 2002 v Praze vyhráli a vytvořili tím traťový rekord, který byl překonán až o několik let později.

V neděli jsme navázali na úspěchy z minulosti, kdy jsme jednou tento závod vyhráli a v dalších třech případech jsme stáli na stupních vítězů, ale naposledy před 15 lety. Na tomto významném úspěchu se podíleli naši studenti běžící v sestavě: Vojtěch Kopecký, Ondřej Pilný, Tereza Buštová, Ben Pánek, Adéla Holubová, Matěj Moravec, Adéla Štefanová, Adam Kubát, Oliver Polanský a Filip Toul. Na tomto výsledku má podíl i Barbara Kostková, úspěšná běžkyně ze semifinále.

Některé členy týmu bylo možné sledovat v přímém přenosu ČT, rozhodně se neztratili. V sestavě jsou velice úspěšní sportovci, věříme, že na tento úspěch naváží i v dalších závodech v právě začínající sezóně. V příštím roce dojde k minimální obměně týmu, tedy i v roce 2024 je šance na opětovný boj o přední příčky.