Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

JIHOČESKÝ ZVONEK

V pondělí 24. 4. 2023 se v DDM v Českých Budějovicích konalo tradiční okresní kolo soutěže Jihočeský zvonek. Tato soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích dle věku. Žáci 6. – 9. tříd nebo jim odpovídající stupně gymnázia soutěží s přednesem 2 lidových písní. Žáci 7. – 9. tříd a jim odpovídající gymnaziální třídy interpretují 1 populární píseň. Jedna z lidových písní musí být vždy a capella (tedy bez doprovodu), druhá může být v doprovodu jakéhokoliv hudebního nástroje. Populární písně pak mohou být doprovozeny jakýmkoliv nástrojem nebo karaoke. Obecně lze také soutěžit jako sólista či v ansámblu.

I když se za covidové doby moc nezpívalo, bylo vidět, že se na zpěv nezapomnělo. Jednotlivé kategorie byly opravdu hojně obsazeny.

Za naši školu se letos Jihočeského zvonku zúčastnili: Eliška Kocábková (1.E), Jaroslava Kollarová (1.E) jako duo, Adam Labik (2.E) jako sólo a Anna Havelcová (3.E) s populární písní jako sólo. Všichni soutěžící se ctí vybojovali stříbrné pásmo, a získali tak cenné zkušenosti.

Blahopřejeme!

Ester Pitrunová